- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Uroczyste otwarcie SOR-u

  • zdjęcie: www.kepno.com.pl
    zdjęcie: www.kepno.com.pl
  • zdjęcie: www.kepno.com.pl
    zdjęcie: www.kepno.com.pl
  • zdjęcie: www.kepno.com.pl
    zdjęcie: www.kepno.com.pl
W miniony czwartek, 29 listopada, odbyło się uroczyste otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kępnie

Uroczystości rozpoczęły się od wspomnień, podziękowań i gratulacji, które na ręce Starosty Włodzimierza Mazurkiewicza oraz Dyrektora Szpitala Andrzeja Jackowskiego złożyli licznie przybyli goście. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Poseł Rafał Grupiński „dobry duch” inwestycji, który od początku wspierał i pomagał Zarządowi Powiatu w realizacji tego przedsięwzięcia a także Poseł Leszek Aleksandrzak, Przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego Pani Agata Nowicka Kierownik Oddziału Ratownictwa Medycznego, Członkowie Zarządu i Radni Powiatowi, Włodarze Gmin Powiatu, Członkowie Społecznej Rady ZOZ-u, Dyrektorzy i przedstawiciele zaprzyjaźnionych szpitali, Dyrektorzy i Kierownicy Jednostek Powiatu Kępińskiego, wykonawcy, inspektorzy nadzoru, kierownicy budowy oraz przedstawiciele mediów.

Starosta mówiąc o inwestycji dziękował wszystkim, którzy przez wiele lat zaangażowali się w ten projekt. Czuję ogromną dumę i wzruszenie. Cieszę się, że ta ogromna praca wielu ludzi zakończyła się sukcesem. Dziękuję pracownikom starostwa oraz szpitala za ogromne zaangażowanie. To była bardzo trudna inwestycja, która trwała kilka lat. Pierwsze środki na budowę i wyposażenie SOR-u w kwocie ponad 4 mln zł. udało się pozyskać w 2008 roku. Zmieniono też pierwotny projekt i wybudowano całkowicie nowy budynek. Cały koszt wraz z wyposażeniem wyniósł 7 mln 230 tyś.zł. 55% środków pochodziło z UE , 45% z budżetu powiatu kępińskiego. Było wiele trudnych chwil, niewiele brakowało a stracilibyśmy dofinansowanie, kompletnie nie z naszych przyczyn a przez zmieniające się prawo. Ostatecznie dziś przypieczętujemy fakt otwarcia nowoczesnego oddziału ratunkowego powołanego do tego, by służyć chorym i przynosić ulgę w cierpieniu w komfortowych warunkach przez fachowy personel, przy pomocy sprzętu na miarę dzisiejszych czasów.

Następnym punktem uroczystości było przejście na nowy SOR i przecięcie wstęgi. Wyremontowany oddział poświęcił proboszcz Parafii Św.Marcina w Kępnie ks. Jerzy Palpuchowski.

Przedmiotem projektu była w szczególności rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz jego wyposażenie. W północno-zachodniej części kompleksu szpitala, w miejscu dawnego budynku gospodarczego i klubu stanął 2,5 kondygnacyjny, wyposażony w specjalistyczny sprzęt medyczny obiekt. W części południowej budynku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego usytuowana została jednokondygnacyjna hala karetek, w części północnej zlokalizowano szyb windowy. Budynek wykonany został w systemie monolitycznym, w układzie słupowo-belkowym z zastosowaniem stropów typu „filigran”. SOR wyposażony został we wszystkie niezbędne instalacje, wentylacje i sygnalizacje. Strukturalna elewacja budynku oraz dach wykonany z zakładkowej dachówki ceramicznej, nawiązuje do istniejącej bryły budynku szpitala. Cały budynek składa się z części funkcjonalnych stanowiących odrębne kondygnacje, tj. parter, gdzie mieście się Szpitalny Oddział Ratunkowy, I piętro, gdzie w przyszłości znajdą się sale operacyjne (wykonano stan surowy) oraz poddasze gdzie mieści się wentylatornia (wykonano w ramach projektu) oraz centralna sterylizatornia (wykonano stan surowy).

W nowo powstałym budynku SOR wydzielono następujące obszary:
- obszar segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć,
- obszar resuscytacyjno – zabiegowy,
- obszar wstępnej intensywnej terapii,
- obszar terapii natychmiastowej,
- obszar obserwacji,
- obszar konsultacji,
- obszar laboratoryjno – diagnostyczny,
- obszar zaplecza administracyjno – gospodarczego.

Dzięki dofinansowaniu obszary te wyposażono w specjalistyczny sprzęt medyczny, do którego zaliczyć należy, m.in.: wózki do transportu chorych, lampy operacyjne i zabiegowe, stoły operacyjno – zabiegowe, kardiomonitory, aparaty do znieczulania, defibrylatory, pompy infuzyjno – strzykawkowe, aparat do ogrzewania płynów infuzyjnych, ssaki elektryczne i próżniowe, dozowniki tlenu, urządzenie do powierzchniowego ogrzewania pacjenta, respiratory, zestawy resuscytacyjne, zestawy do intubacji, lampy bakteriobójcze, łóżka szpitalne, łóżka do intensywnej terapii, aparaty EKG i USG, analizator parametrów krytycznych oraz narzędzia chirurgiczne. Pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z infrastruktury zrealizowanej w ramach projektu już w styczniu 2013 r.

www.kepno.com.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama