- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

V Festiwal Produktu Lokalnego

Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski ma przyjemność zaprosić na V Festiwal Produktu Lokalnego, który odbędzie się 22 września 2013 roku o godzinie 14:00 przy Dworku Myśliwskim w Ustroniu koło Opatowa.

Głównym punktem programu będzie, jak corocznie, Konkurs Kulinarny i Konkurs Rękodzieła. Wzorem lat ubiegłych odbędzie się konkurs na danie, produkt lokalny i tradycyjny w określonych regulaminem kategoriach. Celem konkursu kulinarnego jest poznanie i udokumentowanie regionalnych produktów żywnościowych, produktów osadzonych głęboko w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur. Ważne jest dla nas znalezienie i zachowanie miejscowych specjałów, zanim odejdą w zapomnienie, wyparte przez „szybką” przemysłową żywność.

Naszym zamierzeniem jest, aby Festiwal stał się cyklicznym kiermaszem produktów i potraw regionu, aby można było nie tylko oglądać, ale również posmakować lokalne specjały. Dlatego też zachęcamy do przygotowania potraw, produktów i rękodzieła nie tylko jako wystawy, ale także z możliwością ich oferowania odwiedzającym. Taka forma Festiwalu pozwoli jeszcze lepiej rozpowszechnić nasze dziedzictwo w regionie.

Takie wydarzenie to wspaniały czas i okazja na spotkanie, wspólną biesiadę oraz wymianę doświadczeń.

źródło: www.wrota.info.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama