- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Wakacyjne zajęcia z robotyki w Grębaninie

W dniach od 30 lipca do 7 sierpnia bieżącego roku w godzinach od 9:00 – 15;00, w szkole Podstawowej w Grębaninie odbywały się zajęcia ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych, w tym ITC w zakresie robotyki, w ramach projektu „Wiedza moim kapitałem na przyszłość” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W zajęciach brało udział 10 uczniów klas IV – VI. Każdy uczestnik otrzymał na czas zajęć własny zestaw klocków LEGO Mindstorms NXT, składający się z serwonapędów z wbudowanymi czujnikami obrotu, dalmierza ultradźwiękowego, czujników dotyku i koloru, mikrokompputera NXT, i oczywiście z całej masy klocków (ok.400).

Uczniowie, mimo wakacyjnych upałów, przychodzili bardzo chętnie, gdyż każdy dzień to nowe wyzwania. Całkiem nieświadomie, poprzez zabawę, dzieci miały okazję poznać dziedzinę wiedzy, działającą na styku mechaniki, automatyki, elektroniki, sensoryki oraz informatyki. Bardzo ciekawe było budowanie robotów, a jeszcze ciekawsze ich programowanie.

Wiele emocji dostarczały organizowane konkursy. Chłopców fascynowały roboty rozbrajające miny, a także wyścigi po torze przeszkód ze zdalnym pilotem.

Jednakże najwięcej emocji wzbudziły walki robotów, polegające na budowie robota wg własnego pomysłu, a następnie, po zaprogramowaniu, postawienie go do walki na macie.

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama