- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Warsztaty w ramach projektu BRALImedia nabierają tempa

Dzisiaj rozpoczynają się warsztaty medialno – dziennikarskie, w ramach projektu „BRALImedia - usłysz i poczuj”, który realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej dzięki dofinansowaniu przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Gminę Bralin.

Zakładane przedsięwzięcie za główny cel stawia sobie ukształtowanie nowej drogi funkcjonowania szeroko rozumianych oddalonych inicjatyw obywatelskich, angażujących w obszar swojego działania wiele różnorodnych podmiotów, a polegający na funkcjonowaniu młodzieżowego lokalnego radia internetowego (obszar tzw. nowych mediów) oraz budowania wokół niego szeregu inicjatyw kulturalnych. W ramach projektu zorganizowany zostanie również wyjazd do Krakowa.

Projekt przewiduje oprócz zajęć z zakresu kształcenia ogólnego oraz dziennikarskiego realizację przedmiotów o charakterze warsztatowym, podczas których uczestnicy uzyskają praktyczne kompetencje. Dodatkowo program zawiera w sobie zajęcia, podczas których będą oni uczyć się technik pozwalających im w profesjonalny sposób pełnić rolę prezentera radiowego czy dziennikarza prasowego.

Przedsięwzięcie przewiduje również realizację teatru radia, będzie to projekt słuchowisk radiowych zrealizowanych na podstawie scenariuszy teatralnych przy udziale uczestników warsztatów i młodych dziennikarzy internetowego radia. Odbędą się również spotkania z ciekawymi gośćmi: dziennikarze radiowi, telewizyjni, prasowi mediów o zasięgu krajowym, absolwenci szkół artystycznych, animatorzy kultury.

W ramach projektu otwarto już warsztaty muzyczne, na które uczęszcza blisko 80 osób i gdzie otwarto 12 grup zajęciowych. Nad właściwym rozwojem młodzieży czuwają instruktorzy poszczególnych grup - regionalni muzycy i kwalifikowani nauczyciele muzyki.

Jednym z głównych celów planowanego projektu jest promowanie lokalnej twórczości artystyczno – muzycznej młodzieży z naszego regionu, gdzie funkcjonuje wiele młodzieżowych zespołów muzycznych, które charakteryzują się rozległymi horyzontami muzycznymi, jak i posiadaną wiedzą, jednakże ze względu na ograniczone możliwości (finansowe, lokalowe, sprzętowe itp.) nie są w stanie optymalnie wykorzystać tkwiący w nich potencjał i talent - mówi koordynator i autor projektu Dawid Kosakiewicz. Planowane formy organizowanych zajęć mające swoje odzwierciedlenie w postaci koncertów, festiwalu muzycznego dla młodzieży powinny w sposób komplementarny wpisać w cele rozwoju życia kulturalno – artystycznego i umożliwią rozwój poszczególnych zespołów, a nawet ewentualne ukształtowanie nowych. To samo można odnieść do drugiego profilu warsztatów medialno – dziennikarskich, których jednym z celów jest rozbudzenie wśród uczestników zainteresowania różnymi formami mediów, rozwinięcie wyobraźni i twórczej aktywności. Warsztaty umożliwią młodym ludziom rozwijać swoje pasje, np. łatwiej zacząć swoją karierę radiowca w mniejszej, internetowej rozgłośni. Małe rozgłośnie dają możliwość eksperymentowania. Łatwiej można zaprezentować materiał niż trzydziestosekundową relację, news. Można walczyć o własny program – dodaje D. Kosakiewicz.

W maju br. planowany jest pierwszy koncert pod patronatem medialnym BRALIN FM, który tematycznie będzie przeprowadzony w klimacie rock, jazz, blues i w którym udział wezmą lokalne i regionalne zespoły muzyczne, a całość imprezy poprowadzą redaktorzy radia. O szczegółach koncertu już niebawem zostaną Państwo poinformowani.

Przypomnijmy, iż projekt realizowany jest w ramach funkcjonującego radia internetowego BRALIN FM, które można słuchać na żywo w każdy czwartek od 17:00 do 21:00 oraz przez cały tydzień, gdzie emitowane są tematyczne playlisty młodych dziennikarzy – wystarczy wejść na stronę www.bralin.pl w zakładkę Bralin fm, albo na stronę www.kepnianie.pl – zakładka Bralin fm lub zaglądając na profil radia na portalu facebook.

Młodzi dziennikarze apelują o współpracę i składanie do radia nagranych utworów muzycznych przez lokalne zespoły zarówno te młode, jak i doświadczone stażem muzycznym, które będą następnie puszczane w poszczególnych audycjach tematycznych (możliwa jest też pomoc i współpraca w nagraniu takich utworów). Można jeszcze zgłaszać się na nowe warsztaty medialno - dziennikarskie. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: bralimedia@bralin.pl , telefonicznie pod numerem 62 78 11 210 (od poniedziałku do piątku do godz. 15:30) lub bezpośrednio w Świetlicy „Tęcza” w Bralinie (ul. Lipowa 14a).
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama