- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Wieruszów: Uliczne jasełka

Mieszkańcy Wieruszowa pragną wspólnie uczcić święto Trzech Króli w dniu 6 stycznia 2014 roku

Inicjatywa mieszkańców przy pełnej aprobacie proboszczów wieruszowskich parafii została podjęta przez szkoły, organizacje i stowarzyszenia. Dzięki temu wzorem innych miast Polski mieszkańcy Wieruszowa będą mieli okazję do oddania czci Nowonarodzonemu Jezusowi oraz Świętej Rodzinie.

Organizatorem Orszaku Trzech Króli jest Rzymskokatolicka Parafia p.w. Zesłania Ducha Świętego a udział biorą także pozostałe parafie: p.w. Św. Stanisława B.M. i p.w. Nawiedzenia N.M.P. Orszaki poszczególnych parafii przejdą ulicami miasta do miejsca zbiórki na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Sportowej i Kilioskiego (za mostem) i dalej razem ulicą Wrocławską do Rynku, wokół którego odbędą się wspólne Jasełka.

Orszak w kolorze zielonym z Parafii p.w. Św. Stanisława B.M. do miejsca zbiórki przejdzie ulicami: osiedle Fabryczna, Osiedlowa, Waryoskiego, Świerczewskiego, Nowa, Parkowa, Sportowa.
Orszak w kolorze niebieskim z Parafii p.w. . Nawiedzenia N.M.P. do miejsca zbiórki przejdzie ulicami: Podzamcze i Wrocławską.
Orszak w kolorze czerwonym z Parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego do miejsca zbiórki przejdzie ulicami: Dąbrowskiego i Kilioskiego.

Ukoronowaniem wędrówki będzie oddanie pokłonu Świętej Rodzinie przy Stajence znajdującej się obok Wieruszowskiego Domy Kultury w Rynku.

Kto może wziąć udział w Orszaku?

Udział w Orszaku może wziąć każdy. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych, przedstawicieli zawodów, rzemiosła oraz wszystkich stanów. Niech udział w tym przedsięwzięciu stanie się okazją do wspólnego kolędowania, oddania czci Dzieciątku oraz przedłużenia radości z Jego narodzin na Nowy, 2014 Rok.

Jak przygotować się do Orszaku?

Zgodnie z tradycją, udziałowi w Orszaku może towarzyszyć przebranie się za postaci kojarzone z przekazem biblijnym dotyczącym narodzin Chrystusa lub zastosowanie w ubiorze jednego z trzech kolorów: zieleni symbolizującej Azję, czerwieni symbolizującej Europę lub niebieskiego symbolizującego Afrykę. Jako nakrycie głowy zastosować można chustę w wybranym kolorze. Już teraz warto zastanowić się nad strojem dla siebie i swoich bliskich.

Więcej informacji o Orszaku na stronie internetowej http://orszak.org/wieruszow/ oraz https://www.facebook.com/otkwieruszow
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama