- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Wiosennie w zimowej aurze

Zgodnie z tradycją 21 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie odbyły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Udział w części rozrywkowej wzięli uczniowie klas I, II i III (technikum), klasy maturalne natomiast kontynuowały zajęcia edukacyjne

Dzień Wagarowicza to niewątpliwie najbardziej znane spośród świąt młodzieżowych. Największą popularnością i bogatą oprawą cieszyło się to święto w latach 80. i I połowie lat 90. XX wieku. Zgodnie z logiką święta w tym dniu zawieszano obowiązujące zajęcia lub przybierały one charakter zabawowy: dopuszczalna była zamiana ról uczniów i nauczycieli, obowiązywały – pisze Joanna Minksztym – specjalne stroje (przebierańcy, często z podkreśleniem efektu komicznego). Święto mało charakter wspólnotowy (np. młodzież z różnych szkół spotykała się w centralnym punkcie miasta). W późniejszych latach obchody Dnia Wagarowicza ograniczały się do masowych ucieczek z lekcji, mimo podejmowanych przez nauczycieli prób przekształcenia go w szkolne Święto Wiosny.

Umiejscowienie Dnia Wagarowicza w pierwszym dniu astronomicznej wiosny, 21 marca, łączy się z symbolicznym pojmowaniem tej pory roku jako okresu wolności, radości i utrwala przekonanie, że od 21 marca wszystko odradza się na nowo. Tak właśnie pojmuje się ideę tego dnia również dzisiaj i dlatego 21 marca radośnie i z pełną fantazją świętowano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie. Dokładnie o 11.15 w mury szkoły zawitała wiosna, inspirując młodzież do udziału w grach, zabawach o różnym charakterze. W sali gimnastycznej odbywały się konkurencje sportowe (bieg parami, slalom piłką nożną, prowadzenie slalomem piłeczki do unihokeja), pokazy tańca, aerobicu, kabaretu, występy muzyczne szkolnych zespołów. W świetlicy szkolnej można było także obejrzeć prezentacje szkolnej grupy teatralnej.– Co roku tego dnia bawimy się inaczej – mówi jedna z uczennic Zespołu – zawsze jest ciekawie i na pewno lepiej niż na lekcjach. W wiosenno-zimowych konkurencjach przeprowadzanych na terenie szkoły nie uczestniczyli uczniowie klas maturalnych. –Tak, niestety musi być – stwierdza nie bez smutku maturzystka z liceum – przed nami inne wyzwania i w tym roku im musimy sprostać. Za to jak dobrze pójdzie, za rok 21 marca spędzimy już na studiach, to mobilizuje i sprawia, że godzimy się z decyzją dyrekcji. Po prostu mamy lekcje.

Pierwszego Dnia Wiosny wszystkim konkurencjom przyświecała idea dobrej zabawy, humoru i odpędzenia zimowej aury. Wyróżniający się uczniowie i klasy zdobyły szkolne certyfikaty, uprawniające do możliwości nieodpytywania w konkretnym dniu, a wszyscy uczestnicy z 20 klas liceum i technikum otrzymali słodkie upominki.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama