- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Wyprawa rowerowa

Miniony weekend sprzyjał rekreacji i wypoczynkowi na łonie natury. Szczególnie aktywnie spędzili go miłośnicy dwóch kółek, którzy skorzystali z zaproszenia Kępińskiego Ośrodka Kultury

W niedzielne popołudnie, 20 maja, blisko studwudziestoosobowa grupa miłośników rowerowych wypraw przemierzała powiat kępiński podczas pierwszej w tym roku wycieczki rowerowej zorganizowanej przez Kępiński Ośrodek Kultury. Miłośnicy dwóch kółek spotkali się przed siedzibą Ośrodka Kultury przy ulicy Sikorskiego. Bez problemów pokonali trasę wiodącą przez Lisiny, Grębanin, Łękę Mroczeńską, Żurawiniec, Nową Wieś Książęcą, Mnichowice, Nosale, Działosze, Chojęcin Parcele, Chojęcin Wieś i Kępno . Tę malowniczą, 35-kilometrową trasę, przygotował Leszek Dąbrowski, pasjonat rowerowych wypraw. Z kolei o medyczne zabezpieczenie wyprawy zadbał Łukasz Mąka, ratownik medyczny.

Na rowerowym szlaku znalazły się miejsca warte odwiedzenia i odpoczynku. Gościnnością służył Robert Gogol, który uczestnikom eskapady udostępnił teren przy kościele pod wezwaniem św. Jadwigi. Piękny obiekt sakralny powstał na pamiątkę kiedy św. Jadwiga zatrzymała się na odpoczynek w trakcie podróży do swojego małżonka Henryka Brodatego w 1228 r. Ciekawe informacje na ten temat przekazał R. Gogol. Dla wszystkich organizatorzy przygotowali kiełbaski z grilla oraz napoje. Nie zabrakło emocji konkursowych i atrakcyjnych nagród, z których szczególnie cieszyli się najmłodsi uczestnicy wyprawy.

Niedzielna wyprawa była pierwszą wycieczką z cyklu zaplanowanych w okresie letnim. Na kolejną Kępiński Ośrodek Kultury zaprasza już w czasie letnich wakacji, 8 lipca.

SG
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama