- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Złożyli kwiaty i odmówili modlitwę na cmentarzu w Katyniu

  • źródło: www.ospslupia.baranow.pl
    źródło: www.ospslupia.baranow.pl
  • żródło: www.ospslupia.baranow.pl
    żródło: www.ospslupia.baranow.pl

We wrześniu br., przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupi oraz mieszkańców Słupi wzięli udział w czterodniowej wycieczce autokarowej po dawnych Kresach Rzeczpospolitej.

Punktem kulminacyjnym podróży było odwiedzenie Polskiego Cmentarza Wojskowego w Katyniu, gdzie w imieniu Strażaków z OSP Słupia, jak również mieszkańców Słupi złożone zostały wieńce oraz odmówiona została modlitwa za spoczywających tam Oficerów. Przywieziono również symboliczną garść ziemi.


Zbrodnia katyńska była jednym z największych historycznych okrucieństw. Te czasy powinny nam Polakom kojarzyć się z jednym, z okrutnym mordowaniem naszych Rodaków. Pamięć o Nich nigdy nie powinna być zatarta, a wręcz pielęgnowana i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Właśnie dlatego powinniśmy być dumni, że mieszkańcy naszego regionu pamiętają i wyruszają w „tamte” strony w celu złożenia hołdu zamordowanym.

Istniały kiedyś czasy w których człowiek dla człowieka nie był bratem, a potworem. Powinniśmy zatem wszyscy razem dbać o to by nigdy więcej nie miały miejsca podobne sytuacje i aby wydarzenia z przed lat zostały jedynie niemiłym wspomnieniem, które jednocześnie będzie dla nas i innych pokoleń przestrogą jak i wiedzą, jaki świat potrafimy stworzyć sami dla siebie…

www.ospslupia.baranow.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama